Create a Website Forum, Guestbook Hosting, or Website Chat Room for your website.

Iranian Football Page - Since 1996

Iranian Football Page - Since 1996
_________________________________________

فدراسین فوتبال
ابرار ورزشی
FC پرسپولیس
ایرنا
IFP_2
FIFA
LiveScore-Iran
Live
Soccer TV
تقویم فوتبال
خبر ورزشی
FC استقلال
گل
IFP_3
AFC
Live Score
Iran TV
Iran Football
فارس نیوز
ایران ورزشی
نود
ایپنا
ورزش ۳
ISN
IPL Stats
Online TV
Iran Goals
مهر نیوز
خبرآنلاین
زندگی فوتبال
ایسنا
فوتبالیترین
ISP
Football HL
TeamMelli.ir
Sky Sport
Email IFP Admin
پارسی نویس
WCQ Predictions
2014 WC Predictions
2014 World Cup
_________________________________________


Post Message
پیام بنویسید


65,535 Entries
Gorbi 
20 minutes ago

Comments:
Mark your calendars:

Iran vs. Brasil (BB) Sunday @ 11 AM on NBAHD

Iran vs. USA (VB) 9/2 @ 4 AM on beIN

Iran vs. France (VB) 9/4 @ 7:30 AM on beIN

Iran vs. Puerto Rico (VB) 9/7 @ 7:30 AM on beIN


JD 
47 minutes ago

Comments:

 

LOL!! This is funny IRI's team is sponsored by Bank Sepah which us under U.S. sanctions but I guess FIBA don't care....BTW, Kamrani was the best for Iran today

[image]


Zinsky 
2 hours ago

Comments:
90-60 Spain


Zinsky 
3 hours ago

Comments:
Spain 48 Iran 33 at half


Gorbi 
3 hours ago

Comments:
Halftime: 

Iran 33-48 Spain

This was expected, Spain is powerful.


Gorbi 
4 hours ago

Comments:
Iran vs. Spain @ 1:00 PM PDT

Live on ESPN3 and Footballitarin


Zinsky 
6 hours ago

Comments:
کد خبر: 2360193 تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۶/۸ - ۱۲:۴۴

ورزشی > فوتبال - فوتسال
عابدینی در گفتگوی مشروح با مهر:
کفاشیان گفت مخالف تمدید قرارداد کی‌روش است/ وزارت ورزش فداکاری کرد!
عضو هیات رئیسه سازمان لیگ می‌گوید وزارت ورزش و جوانان فداکاری کرده که خودش را در ماجرای تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش وسط انداخته است! امیر عابدینی همچنین می‌گوید رئیس فدراسیون فوتبال صراحتا به او گفته بود که مخالف تمدید قرارداد سرمربی پرتغالی تیم ملی بوده است.
امیر عابدینی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره رفتن کارلوس کی‌روش از ایران بدون تمدید قرارداد وی و وضعیت نامشخص نیمکت تیم ملی در آستانه مسابقات جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: باید دید ما از کی‌روش چه توقعاتی داشتیم. چه آیتم‌هایی در قرارداد کی‌روش گنجانده شده و ایشان چنددرصد در اجرایی کردن آن موفق بوده‌ است.

وی افزود: آنچه به عنوان قانون اصلی امضای قرارداد با یک مربی خارجی محسوب می‌شود و همه آنرا قبول دارند، تحول در فوتبال به صورت عام است نه اینکه این تحول فقط در تیم ملی رخ بدهد. ما آثار حضور خیلی از مربیان را بعد از رفتن آنها در تیم‌های مختلف فوتبال ایران دیده‌ایم ولی کارلوس کی‌روش چنین چیزی را در فوتبال ما عملی نکرد.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال تاکید کرد: کی‌روش سبک و سیستم خاص، نو آوری یا زیبا بازی کردن را در فوتبال ایران ایجاد نکرد. بعد می‌آییم می‌گوییم سرمربی پرتغالی تیم ملی پیشنهاداتش را به ما بدهد و ما آنرا تایید کنیم.

باید حق ملت رعایت شود
عابدینی در ادامه یادآور شد: وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال حق دارند حقوق ملت ایران را استیفا کنند. درست است بعضی مواقع در بخش‌های دیگر حقوق ملت نادیده گرفته می‌شود ولی اینجا که نظارت عمومی وجود دارد، باید حق ملت رعایت شود.

نظر موافقان هم تغییر خواهد کرد
مدیرعامل باشگاه داماش همچنین گفت: افرادی که موافق تمدید قرارداد کی‌روش هستند اگر روی قرارداد وی ریز شوند و بحث کارشناسی انجام بدهند بدون شک نظرشان تغییر خواهد کرد.

وعده‌های کی‌روش وعده‌های سر خرمن است
عابدینی با اشاره به بعضی از مفاد قرارداد کارلوس کی‌روش اظهار کرد: کی‌روش دستیارانش را به فدراسیون تحمیل می‌کند. وعده‌های او هم وعده‌های سر خرمن است. کی‌روش می‌گوید من شما را به جام جهانی 2018 روسیه می‌رسانم در حالی که مسابقات آسیایی را در پیش داریم و باید در این مسابقات به عنوان قهرمانی برسیم. آثار و حرکت کی‌روش را در هیچ کدام از تیم‌های پایه یا لیگ فوتبال هم نمی‌بینیم!نتیجه تمدید قرارداد نسبت به مبلغ قرارداد بزرگ نیست
"باید برای چهار سال مبلغ 64 میلیارد تومان به کی‌روش بدهیم". عضو هیات رئیسه سازمان لیگ با بیان این مطلب افزود: این عدد و رقمی بزرگ است و قاعدتا نتیجه‌ای که ما می‌خواهیم نسبت به این عدد خیلی بزرگ نیست. با توجه به بضاعت سرمربی پرتغالی تیم ملی و عدم بضاعت فدراسیون فوتبال مخالف تمدید قراردا وی بودم.

نمی‌شود به یک نیمه از جام جهانی دل خوش کرد
عابدینی ادامه داد: بعد از جام جهانی خود کی‌روش هم متوجه شد که چیزی به فوتبال ما اضافه نکرده است. ما نمی‌توانیم فقط به یک نیمه فوتبال در جام جهانی دل خوش کنیم. مگر چنین چیزی می‌شود که دو سال پول بدهیم که در جام جهانی گل نخوریم!

منافع بعضی دوستان و حمایت از تمدید قرارداد
وی در پاسخ به این سئوال که "با توجه به مشکلات سخت افزاری و مشکلات فراوان در فوتبال پایه چه انتظاری می‌توان از کی‌روش برای ایجاد تحول در فوتبال ایران داشت"؟ گفت: من این بحث را قبول ندارم. کی‌روش پول خوبی می‌گیرد و قرار نیست در فوتبال ما تحول ایجاد نکند و بعد "کاسه کوزه‌ها را سر فدراسیون بشکند". خب بعضی از دوستان منافعی دارند و طبیعی است که از ماندن کی‌روش دفاع کنند!

تیم ملی شش دُنگ دست کی‌روش بود
عابدینی افزود: مگر لیگ ما سال گذشته بی برنامه بود؟ ما تنها تیم آسیایی بودیم که فرصت مناسبی را در اختیار تیم ملی قرار دادیم تا برای جام جهانی آماده شود. ما مسابقات لیگ برتر را فشرده کردیم و سنگینی کار را روی دوش باشگاه‌ها انداختیم تا تیم ملی 6 دُنگ در اختیار کی‌روش باشد. در بخش تیم‌های پایه هم که به تیم‌های مطرح دنیا تنه زده‌ایم.

هر وقت نتیجه نمی‌گرفتیم مشکلات‌مان سخت‌افزاری می‌شد
وی در ادامه گفتگویش با خبرنگار مهر تاکید کرد: از لحاظ سخت افزاری هم که مورد تایید فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا هستیم. یک زمانی مربیان خارجی مثل آری‌هان به ایران آمدند و گفتن چون زمین ندارید نمی‌توانم به شما قول زیادی بدهم ولی الان نمی‌توان این حرف را زد. کی‌روش هر وقت نتیجه نمی‌گرفت می‌گفت ما از نظر امکانات سخت افزاری، سازماندهی، مدیریت و موارد دیگر مشکل داریم.

کی‌روش بر سر ما چماق می‌زد!
عضو هیات رئیسه سازمان لیگ با بیان اینکه کی‌روش از اروپا آمدنش را چماق می‌کرد و بر سر ما می‌زد، تصریح کرد: درست است که ما جهان سومی هستیم و اتفاقا ما جهان سومی‌ها در ورزش حرف‌های زیادی داریم. والیبال، بسکتبال و در سایر رشته‌های ورزشی قدرتمان را به رخ سایر کشورها کشانده‌ایم. فوتبال ما سال‌ها قبل جهانی شده بود و اتفاقا همان موقع هم با مربیان داخلی به این افتخار رسیده بود.مربی خارجی در برنامه‌هایش همیشه یک ناجی بود
عابدینی در پاسخ به این سئوال که "منافع چه افرادی با ماندن کی‌روش تامین می‌شود"؟ گفت: در بعضی از برنامه‌های به اصطلاح کارشناسی تلویزیون حرف‌های کاملا یکطرفه در این‌باره زده می‌شود. در این برنامه‌ها همیشه از مربی خارجی به عنوان ناجی حرف زده می‌شود و به صورت یکسویه، یکطرف دیگر را می‌کوبند. جالب است که همین برنامه‌ها نقش فدراسیون فوتبال را در موفقیت‌ها نادیده می‌گیرند.

داد و ستد به خاطر حمایت از کی‌روش!
وی ادامه داد: معلوم نیست این کارشناسان از کجا آمده‌اند که به صورت یکسویه از مربیان خارجی دفاع می‌کنند. مشخص است که پشت این قضیه داد و ستدی وجود دارد.

عابدینی درباره اینکه فکر می‌کند سرانجام قرارداد کی‌روش با فدراسیون چه می‌شود، اظهار کرد: نمی‌دانم این ماجرا به کجا می‌رسد ولی امیدوارم فدراسیون با اقتدار مذاکرات را پیش ببرد.

وزارت ورزش فداکاری کرد که خودش را وسط انداخت!
عضو هیات رئیسه سازمان لیگ درباره اینکه گفته می‌شود وزارت ورزش و جوانان در این امر دخالت کرده و سر راه امضای قرارداد مانع ایجاد کرده است، یادآور شد: موانعی نیست. فکر می‌کنم وزارت ورزش و جوانان فداکاری کرده است که خودش را وسط انداخته است.

کفاشیان گفت کی‌روش را نمی‌خواهم
وی تاکید کرد: فدراسیون فوتبال هم کی‌روش را نمی‌خواهد! من خودم یکبار از کفاشیان استعلام گرفتم و او گفت که کی‌روش را نمی‌خواهم.

کی‌روش زیاده خواه بود
عابدینی افزود: من از کفاشیان پرسیدم آیا دوست داری با کی‌روش قرارداد ببندی؟ کی‌روش روی موج سوار شده و می‌خواهد همه فوتبال را صاحب شود. او زیاده خواه است و هر وقت شکستی هست برای بضاعت، مدیریت، سازماندهی و مشکلات فوتبال ایران است. وقتی هم ببریم همه چیز به اسم او تمام می‌شود.

خیلی‌ها با فرگوسن راه رفته و غذا خورده‌اند
وی خاطرنشان کرد: خیلی‌ها پیش فرگوسن راه رفته‌اند و با او غذا خورده‌اند. فرگوسن حتی مربی بعد از خودش را در منچستر انتخاب کرد ولی آیا مسئولان باشگاه منچستر بعد از نتایج ضعیف "دیوید مویس" گفتند چون فرگوسن او را انتخاب کرده، پس کاری به کارش نداشته باشیم تا باشگاه خراب شود؟ خیر، آنها به کارنامه مربی خود نگاه کردند نه چیز دیگری. ما هم حالا باید به کارنامه کی‌روش نگاه کنیم که به نظرم قابل قبول نیست.

جو تبلیغاتی در حمایت از سرمربی پرتغالی بود
عضو هیات رئیسه سازمان لیگ در پایان گفت: بعد از بازگشت تیم ملی از جام جهانی خود کفاشیان گفت که موافق تمدید قرارداد کی‌روش نیست. همان زمانی که جو تبلیغاتی در حمایت از کی‌روش هدایت می‌شد، کفاشیان گفت نگران است و فکر می‌کند نتواند خلاف موج حرکت کند. او واقعا مخالف تمدید قرارداد کی‌روش بود.


Zinsky 
6 hours ago

Comments:
کد خبر: 2359875 تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۶/۸ - ۲۰:۲۶

ورزشی > فوتبال - فوتسال
سجادی مطرح کرد:
وزارت ورزش مخالف ماندن کی‌روش نیست/ مفاد قرارداد مورد تایید ماست
معاون وزیر ورزش جوانان در بخش ورزش حرفه‌ای و قهرمانی گفت: وزارت ورزش و جوانان نه تنها مخالفتی با آمدن کالوس کی روش ندارد که موافق ثبت نهایی قرارداد فدراسیون فوتبال با این مربی پرتغالی است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان، دکتر سید نصرالله سجادی با بیان اینکه حوزه ورزش حرفه ای و قهرمانی گستردگی فراوانی دارد، گفت: در ابتدای ورودم به مجموعه وزارت ورزش و جوانان در دولت فعلی تعدادی از فدراسیون ها اوضاع به سامانی نداشتند. با برنامه ریزی هایی که داشتیم انتخابات 21 فدراسیون را انجام دادیم و قصد داریم تا پایان سال جاری انتخابات 15 فدراسیون دیگر را نیز برگزار کنیم.

وی ادامه داد: همچنین تعداد زیادی از فدراسیون ها در گذشته مجامع عمومی شان برگزار نمی شد که از 26 آبان سال گذشته تا به امروز موفق شدیم مجامع 26 فدراسیون را برگزار کنیم و تا پایان سال هم مجامع 25 فدراسیون دیگر را تشکیل می دهیم.

دکتر سجادی در ادامه به نقش بازرسین و ناظرین وزارت ورزش و جوانان اشاره کرد و گفت: نقش بازرسین را دوباره پررنگ کردیم نه به این معنی که دنبال مچ گیری باشیم اما مسایل مالی و فنی فدراسیون ها را بازرسین با دقت بیشتری از این پس دنبال می کنند. حضور بازرسین در جلسات هیات رییسه فدراسیون ها الزامی است و منتظر گزارشات دقیق آنها هستیم . همچنین ناظرینی را انتخاب کرده ایم که اوضاع فرهنگی حاکم بر ورزش و فدراسیون ها را زیر نظر داشته باشند.

در ادامه این گفتگو درباره انتخابات فدراسیون ها و حضور دوشغله ها و بازنشستگان سوالی مطرح شد که معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: آن چه را که قانون بیان کرده را اجرا خواهیم کرد. برای مجموعه وزارت ورزش و جوانان فرقی ندارد که چه کسی می خواهد رییس فدراسیون شود ما فقط به دنبال این هستیم که بر طبق قانون افرادی برای ثبت نام بیایند که شرایط قانونی اش را دارند وگرنه هیچ فرد خاصی مدنظر ما برای فدراسیونی خاص نیست. در حال حاضر دو فدراسیون با سرپرست اداره می شوند که آن هم قانونی است و به مدت 6 ماه این امر میسر است.

"آیا وزارت ورزش و جوانان با بستن قرارداد بین فدراسیون فوتبال و کارلوس کی روش مخالف است". سجادی در پاسخ به این پرسش گفت: وزارت ورزش و جوانان نه تنها مخالفتی با آمدن کالوس کی روش ندارد که موافق ثبت نهایی قرارداد فدراسیون فوتبال با این مربی پرتغالی است. متاسفانه رسانه ها استنباط شخصی شان از صحبت های وزیر ورزش و جوانان در روزهای گذشته چیز دیگری بوده و فقط حاشیه های بی موردی را وارد اذهان عمومی کرده اند.

سجادی در پایان گفت: رییس فدراسیون فوتبال مختار بوده و هست که قرارداد کی روش را ثبت و نهایی کند. اتفاقا مفاد این قرارداد کاملا مورد قبول وزارت ورزش و جوانان است. ما به هیچ عنوان دخالتی در این گونه مسایل نداریم و البته اگر فدراسیونی از ما مشورت بخواهد در حد توانمان به آنها کمک می کنیم.


Gorbi 
7 hours ago

Comments:
JD, touche!


Gorbi 
7 hours ago

Comments:
[image]


Zinsky 
7 hours ago

Comments:
FT
Saba Qom 0
Persepolis 2


Green 
7 hours ago

Comments:
زنده باد لوتارماتئوس بهترين سرمربي درحال حاضر براي تيم ملي ايران و کاپيتان نمونه ي تيم قهرمان جهان


JD 
7 hours ago

Comments:

Bad news for Saeed....2 Khuzestani teams are in the relegation and Mr. Vaysi will probaby be the first coach to bite the dust this season...he is going nut with his comments

مقابل ملوان برای برد آمده بودیم و یک امتیاز به درد ما نمی‌خورد
ویسی: یک پیرزن کور هم می‌تواند در مورد اشتباهات داور بازی امروز حرف بزند

سرمربی تیم فوتبال استقلال اهواز گفت: شرایط داوری امروز به گونه‌ای بود که یک پیرزن کور هم می‌تواند در مورد اشتباهات داور بازی صحبت کند.

خبرگزاری فارس: ویسی: یک پیرزن کور هم می‌تواند در مورد اشتباهات داور بازی امروز حرف بزند
 

 

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، عبدالله ویسی پس از تساوی یک بر یک تیمش برابر ملوان در هفته ششم لیگ برتر در نشست خبری حاضر شد و در مورد این بازی اظهار داشت: بازی خیلی خوبی بود و هر دو تیم نمایش خوبی از خود به جای گذاشتند بازی امروز از نظر فنی همه چیز داشت، متأسفانه در نیمه دوم شرایط ما کمی خراب شد چرا که مجبور شدیم 10 نفره بازی کنیم.

وی با بیان اینکه برای برد به میدان آمده بودیم، ادامه داد: یک امتیاز به درد ما نمی‌خورد، ما تنها به پیروزی فکر می‌کردیم که متأسفانه این  اتفاق رخ نداد و باز هم نتوانستیم پیروز شویم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال اهواز در مورد شرایط داوری این مسابقات خاطرنشان کرد: در پنج بازی گذشته و حتی امروز داوران موقعیت 50 - 50 را علیه ما سوت می‌زدند، پنالتی علیه ما گرفتند و پنالتی‌ای که حق‌مان بود را اعلام نکردند، به نظر من یک پیرزن کور هم می‌تواند در مورد داوری امروز و اشتباهاتش حرف بزند. من دیگر در این خصوص صحبتی نمی‌کنم.JD 
8 hours ago

Comments:

Gorbi, these guys chemsh didan mofaghayite iraniharo ham nadaran forget about aliens


Gorbi 
8 hours ago

Comments:
I'm waiting for FIFA to get involved in this thing and ban TM for a while. This good for nothing Gooz'dari be goh khordan oftAdeh. cherA inhA cheshme deedan'e movaffaghiate khArejihA ro nadAran? 


Gorbi 
8 hours ago

Comments:
Ahmad jAn, no problem, I've been called worse!


JD 
8 hours ago

Comments:

Nice shot....goalaso aso aso...Afshin & Ali have to go back for another round of late nite business


JD 
8 hours ago

Comments:

mashalah ahad agha

ارسال به دوستان
برای حضور در مسابقات جهانی
یک ایرانی مربی تیم ملی کشتی فرنگی آمریکا شد

یک ایرانی به عنوان مربی، تیم ملی کشتی فرنگی آمریکا را در مسابقات جهانی ازبکستان همراهی خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: یک ایرانی مربی تیم ملی کشتی فرنگی آمریکا شد
 

 

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی کشتی فرنگی آمریکا خود را برای حضور در رقابت‌های جهانی ازبکستان آماده می‌کند؛ سایت فدراسیون کشتی آمریکا از اضافه شدن دو مربی داوطلب برای کمک به این تیم برای موفقیت در این رقابت‌ها خبر داده است.

احد جوان صالح، کشتی‌گیر اسبق تیم ملی ایران که مدال‌های طلای قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی را در کارنامه دارد به همراه مارک هالورسون مربیانی هستند که مت لیندلند، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی آمریکا و مومیر پتکوویچ، مربی تیم ملی این کشور را در مسابقات جهانی ازبکستان همراهی خواهند کرد.

جوان صالح در جام جهانی کشتی فرنگی در تهران نیز یکی از اعضای کادرفنی تیم ملی کشتی فرنگی آمریکا بود.

جوان صالح مدال‌های طلا، نقره و برنز بازی‌های آسیایی و قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد. وی همچنین در المپیک‌های 1992 و 1996 عضو تیم ملی کشتی فرنگی ایران بوده است.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930608000680#sthash.CmEFqHaI.dpuf


JD 
8 hours ago

Comments:

I don't know what kind of 'wet wood' CQ has sold this guy that he is so mad about him

استقلال شانس اول قهرمانی است
پورحیدری: دوست داشتم کی‌روش بماند تا دستش رو شود/ اصلاً از شرایط پرسپولیس خوشحال نیستم

عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال گفت: من دوست داشتم کی‌روش بماند تا به لحاظ توانایی دستش رو شود.

خبرگزاری فارس: پورحیدری: دوست داشتم کی‌روش بماند تا دستش رو شود/ اصلاً از شرایط پرسپولیس خوشحال نیستم
    •  
 

 

منصور پورحیدری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد پیروزی روز گذشته استقلال مقابل گسترش فولاد و سپس در خصوص ترک تهران توسط کی‌روش و نامشخص بودن شرایط تیم ملی صحبت های زیر را انجام داد.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930608000562#sthash.ffzh7K2y.dpuf


JD 
8 hours ago

Comments:

Hamid Derakhshan want's the PER coaching job very badly...he is ripping the team a new one even though they are winning


JD 
8 hours ago

Comments:

little d's estehkhareh on the keeper has worked out fine so far....3 points are in the bag as of now thanks to it and the late nite prayer session in the shrine


Ahmad_DC 
9 hours ago

Comments:
No Friendship cup for us this year Farzad jAn.  I am pushing 60 and chasing 40 year center halfbacks is not much fun anymore.

Octoberfest in Masjed Solieman?  Is that like an all day fasting and sineh zani thing? I am going for a couple of weeks in early September.  I am afraid I'll miss it.  Maybe on my next trip in 2040.


Farzad 
10 hours ago

Comments:

DC

DID YOU MAKE IT TO FRIENDSHIP CUP?

Or are you going to the Iran? How long will you be there? Will you be there long enough to make it to Oktoberfest in Masjed Soleiman?


Alain 
10 hours ago

Comments:
[13-11-11-1257533104_152]

چرخش ناگهانی و عجیب وزارت ورزش در مورد تمدید قرارداد کروش/ گودرزی همیشه اینگونه تصمیم می گیرد؟

ورزش > مدیریت ورزش - حالا که کروش از ایران رفته، وزارت ورزش از فدراسیون خواسته تا مذاکرات با او را پیگیری کنند!
آریا صالحی/ کارلوس کروش پس از آنکه اراده فدراسیون فوتبال را برای تمدید قرارداد جدی ندید، تصمیم گرفت ایران را ترک کند. او در یکی از آخرین مصاحبه هایش گفته بود که در مورد تمام مسائل مذاکره کرده اند و فقط مانده امضای قرارداد. کروش گفته بود که دیگر به فدراسیون فوتبال برنمی گردد، مگر برای امضای قرارداد. همان روز که کروش این حرف ها را زد، کفاشیان هم در مصاحبه با خبرنگاران گفت که در مورد دو موضوع با کروش به توافق نرسیده اند که اگر به توافق نرسند، کروش برای همیشه از ایران خواهد رفت. کروش و کفاشیان در حالی این جملات را به زبان می آوردند که تا یک روز قبل از آن، ظاهرا مشکلی نداشتند و به توافق رسیده بودند.
افرادی که اخبار مربوط به قرارداد کارلوس کروش را پیگیری می کردند، می دانستند که دلیل تغییر موضع کفاشیان و کروش چیست. این تغییر موضع ارتباط زیادی با مصاحبه وزیر ورزش داشت که ناگهان در مورد ابقای کروش موضع گیری کرد و جملاتی را به زبان آورد که به نوعی تهدید فدراسیون فوتبال به شمار می رفت. محمود گودرزی در مصاحبه ای با خبرنگاران گفت: «یک مربی که قبل از انقلاب همین نتیجه را برای ما داشته و الان هم با کروش همین نتیجه کسب شده، چه فرقی دارد. مبنا باید کارشناسی باشد که نیست. اجازه دهیم در یک فرایند منطقی به نتیجه برسیم. اگر منافع ملی حکم کرد کسی را نگه داریم ما هم نگه می‌داریم اگر نتایج تغییر نمی‌کند یا از مربی داخلی خوب یا خارجی دیگری استفاده کنیم. ما از مربیان زبده دنیا پیشنهادات زیادی داشتیم اما همین جوسازی‌ها مانع شد تا تصمیم مطلوبی بگیریم. من به فدراسیون گفتم اجازه ندارید زیر بار هر شرایطی بروید. به نظرم شرایط کروش اضافه شده و رقم هم گفته‌اند تثبیت شده. وارد جزئیات نمی‌شوم اما اجازه ندهیم مربی یک تیم رئیس فدراسیون شود. جای آنها تصمیم بگیرد خودش قرارداد هتل ببندد کارهایی کند که تهدیدی بر وظایف فدراسیون است.»
اما گودرزی فقط به این جملات اکتفا نکرد و در مصاحبه ای دیگر، کفاشیان را تهدید به برکناری کرد. او در جمع خبرنگاران گفت: «اگر مسئولان فدراسیون مرتکب اشتباهی شوند، ما در این زمینه تصمیم‌گیری می‌کنیم و در صورتی که نیاز شد، با تشکیل مجمع، نسبت به تغییر رئیس اقدام می‌کنیم.» همین موضع گیری تند کافی بود تا علی کفاشیان از جاده صلح، به مسیرهای انحرافی بهانه گیری تغییر مسیر دهد. کفاشیان که تا پیش از آن گفته بود تمام توافقات انجام شده، دست روی دو موضوع کوچک و جزئی در قرارداد گذاشت و گفت که کروش در صورت قبول نکردن شرایط فدراسیون در این دو بند، باید برود. مصاحبه وزیر شرایط را عوض کرد و کار را به جایی رساند که دیگر کروش پایش را داخل فدراسیون نگذاشت.
حالا و در شرایطی که کروش ایران را ترک کرده، رئیس روابط عمومی وزارت ورزش مصاحبه ای انجام داده که در آن گفته وزارت ورزش قصد دخالت در ماجرای تمدید قرارداد کروش را نداشته! مازیار ناظمی در این مصاحبه گفته: «متاسفانه در روزهای گذشته چنین وانمود شده که وزارتخانه مخالف ادامه همکاری با سرمربی تیم ملی فوتبال است و بر مبنای این گمانه زنی، تحلیل های نادرستی شکل گرفته است که لازم می دانم مواضع وزارتخانه در این باره را شفاف اعلام کنم. وزارت ورزش و جوانان هیچ گاه قصد ورود و دخالت در ماجرای کارلوس کروش را نداشته است. حرفی هم اگر زده شده، صرفا نظر مشورتی و البته به احترام رسانه هایی بوده که گاهی پرسش هایی را مطرح کرده اند. با همه این احوال ما امیدواریم فدراسیون فوتبال مذاکره با آقای کروش را با هدف توافق درباره تمدید قرار داد ایشان ادامه دهد.»
مصاحبه رئیس روابط عمومی وزارت ورزش نشان از آن دارد که فشار افکار عمومی در اثر دخالت وزیر ورزش در قرارداد کروش، بیش از حد زیاد بوده و وزارتخانه را مجبور کرده خودش را مبرا از این ماجرا نشان دهد. گرچه مصاحبه های چند روز گذشته وزیر به هیچ وجه نشان از عدم دخالت وزارت ورزش در این ماجرا ندارد و وزیر هم نمی تواند به این راحتی دخالت خود در تمدید نشدن قرارداد کروش را کتمان کند. بهتر بود وزیر از همان اول یا موضع گیری نمی کرد، یا حالا که حرف هایش را زده، آن را پس نمی گرفت. این تغییر موضع های ناگهانی آن هم در مورد مسائل مهم ورزش کشور، بیش از هر چیزی باعث نگرانی اهالی ورزش می شود چراکه آن ها را از این می ترساند که تصمیم گیری ها در مورد همه مسائل مهم ورزش کشور، به همین شیوه انجام می شود و تفکر خاص و منسجمی پشت آن وجود ندارد.
43


Farzad 
11 hours ago

Comments:

In Germany today:تبعات دربی ۷۸ برای مدیرعامل سابق پرسپولیس/ منزل رویانیان تخلیه شد/ وساطت پروین هم نتیجه‌ای نداد
ورزش > لیگ برتر - فارس نوشت:
علی پروین و چند تن از پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس روز گذشته به منزل محمد رویانیان رفتند تا از نماینده بانک برای پرداخت بدهی مدیرعامل سابق پرسپولیس فرجه بگیرند.
روز گذشته علی پروین، حسین کلانی، محمود خوردبین، محمد زادمهر، سردار زارع و سردار قاسمی در منزل محمد رویانیان حاضر شدند.
منزل رویانیان به طور کامل توسط بانک تخلیه شده است و نماینده بانک نیز صورتجلسه تخلیه منزل مدیرعامل سابق پرسپولیس را امضا کرد.
این افراد با حضور در منزل رویانیان قصد داشتند برای حل مشکل رویانیان از بانک فرجه بگیرند که نماینده بانک اعلام کرد آنها صبر زیادی کرده‌اند و اکنون برای انجام این کار خیلی دیر است.
محمد رویانیان قبل از دربی 78 به خاطر اعتصاب بازیکنان پرسپولیس 2 میلیارد تومان از بانک وام گرفت که این پول به صورت چک پول که به امضای همسر رویانیان بوده است در اختیار بازیکنان قرار گرفت. این منزل به نام همسر مدیرعامل پرسپولیس بوده است.
در حال حاضر رویانیان یک هفته است که منزل را تخلیه کرده و در یک منزل استیجاری در غرب تهران زندگی می‌کند.
گفته می شود این منزل تنها دارایی شخصی رویانیان بوده که برای حفظ آرامش پرسپولیس در آن شرایط برای گرفتن وام در گرو بانک گذاشته شده بود.


Ahmad_DC 
11 hours ago

Comments:
Gorbi not gorging.


Ahmad_DC 
11 hours ago

Comments:
Gorbi not gorging.


Ahmad_DC 
11 hours ago

Comments:
Gorging, your comment is very reasonable. I stand corrected.


Ghasabi 
12 hours ago

Comments:
I am now certainly convinced that Iran is not Germany ( being right now in Munich airport I can confirm that). Now that CQ is gone we have a chance of being Germany again, I suggest Derakhshan as coach. Inexpensive too.


Coke 
12 hours ago

Comments:
Ali Kafashian must have some really thick parti in government to still have a job!
He should have been fired 6 years ago.

The guy is a baboon with no soccer experience or knowledge.
 < Previous 30
Page:
Next 30 >  

Back to Iranian Football Page